mobileeu

AeroLung w półfinale Konkursu Mother and Child Startup Challange

2023-12-20 / 13:04

AeroLung w półfinale Konkursu Mother and Child Startup Challange

AeroLung - Twój cyfrowy opiekun płuc, zakwalifikował się do półfinałowej prezentacji międzynarodowego konkursu Mother and Child Startup Challenge, plasując się wśród 14 wyróżnionych projektów B+R oraz w TOP 30 wszystkich firm zakwalifikowanych do półfinału.

Mother and Child Startup Challenge to pierwszy tego typu projekt w skali Polski oraz jeden z nielicznych na terenie Europy zrzeszający państwowe podmioty medyczne we wspólnym celu – wykorzystania potencjału technologii medycznych oraz innowacji skierowanych na ochronę zdrowia i życia. Inicjatorem konkursu był Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.

Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii. 

W tegorocznej edycji konkurowało ponad 50 startupów i firm z różnych krajów. Wygraną była możliwość wdrożenia swoich pomysłów w 6 publicznych szpitalach w Polsce. 

Cieszymy się, że nasz pomysł został dostrzeżony przez tak szacowne Jury i udało nam się dojść aż do półfinału. To było cenne doświadczenie, możliwość promocji i nawiązania ciekawych oraz unikalnych relacji nie tylko biznesowych” - powiedział Cezary Kępczyński, lider projektu.

Więcej o konkursie

Zwieńczeniem aktywności związanych z Konkursem jest Raport podsumowujący II Edycję Mother and Child Startup Challenge. Ten kompleksowy dokument, który prezentuje pomysły zgłoszone przez zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do finału oraz zawiera istotny wkład merytoryczny od partnerów i patronów konkursu. Raport dostępny jest na stronie konkursu Mother and Child Startup Challenge.