mobileeu

Lekoster i Smogi w profilaktyce zdrowia

2020-09-27 / 18:29

Lekoster i Smogi w profilaktyce zdrowia

O tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowia, dziś nie trzeba już nikogo przekonywać. COVID-19 odcisnął poważne piętno na nas wszystkich i nieodwracalnie zmienił sposób myślenia ludzi na całym świecie. Zrozumieliśmy, jak ważne jest konsekwentne budowanie odporności organizmu. To najskuteczniejsza metoda ochrony przed wieloma chorobami. Pomóc w tym może nam nowoczesna technologia.

Do tego typu innowacji technologicznych należą rozwiązania IoT Lekoster i Smogi. Pierwsze ma na celu zwiększać skuteczność leczenia dzięki postępowaniu z lekami w zgodzie z wytycznymi lekarzy, ma pomóc w zarządzaniu i przechowywaniu leków w domu, a także chronić dzieci i osoby z demencją starczą przed ew. zatruciami wynikającymi z nieuprawnionego dostępu do nich.
Drugie ma chronić nasze płuca i pozwolić aktywnie uprawiać sport, czy spacerować z dzieckiem w miejscu i czasie, które pozwolą nam oddychać czystym powietrzem. To zielona ścieżka, którą na tu i teraz wytyczy nam najnowsze rozwiązanie. Czasami wystarczy ominąć dużym łukiem kopciucha, na którego wcześniej nie zwracaliśmy uwagi, a systemy stacjonarnego monitoringu smogu nie pomogły na czas powiadomić o ryzyku.. Żyjmy zdrowo!

Jeśli chcesz poznać Dobre Praktyki w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań i dowiedzieć się, skąd przychodzi inspiracja do takiego działania, zachęcamy do przeczytania wywiadu, który przeprowadziła z nami Małgorzata Remisiewicz, autorka artykułuLekoster i SMOGI do usług”.

Pełna wersja artykułu dostępna na stronie Funduszy Europejskich na Mazowszu pod linkiem: https://bit.ly/2S5dqMw

Zachęcamy do przeczytania :)